Nádrže a jímky

Nádrže jsou celoplastové výrobky vyráběné technologií svařováním polypropylénových desek nebo desek z kopolymerů polypropylenu lehčených nebo extrudovaných o tloušťce 5 -15 mm. Tyto materiály se vyznačují svou lehkostí, dlouhou životností a jsou 100% recyklovatelné. Nádrže slouží k jímání dešťové vody, odpadové a splaškové vody, k uskladnění různého materiálu (sypkého, kapalného), k uložení granulátu a chemických látek (nutno respektovat hodnoty chemické odolnosti materiálu). Polypropylenové desky jsou také vhodné pro styk s potravinami a proto je možné nádrže využít i jako rezervoár pitné vody nebo jiných produktů určených pro potravinářský průmysl. Nádrže se vyrábějí v libovolných tvarech (kruhové, hranaté, oválné).

Nádrže jsou vodotěsné v souladu s normou ČSN 75 090Z

Rozdělení nádrží

Samonosné podzemní: Nádrže, které nevyžadují další statické zajištění. Statiku nádrže zajišťuje její konstrukce stačí nádrž pouze zasypat zeminou. Není nutné obetonování (viz montážní návod). Nádrže jsou určené do míst bez výskytu spodní vody nebo do míst bez vysokého obsahu jílu. Tyto nádrže nejsou však dimenzovány na přejíždění vozidly a další přídavná zatížení jako je skládka materiálu.

Nádrž kulatá samonosná

Nádrž

Nádrž hranatá samonosná

Nádrže, které je nutno zajistit obetonováním. Tyto nádrže je pak možné přejíždět vozidly a jsou dimenzovány na další přídavné zatížení. Konstrukci a sílu obetonování určuje statik. Na objednávku mohou všechny nádrže být opatřeny různým počtem přepážek, revizních otvorů, prostupů pro napojení potrubí a dalšími výztužemi. Dle výkresu mohou být vyrobeny i nádrže atypických tvarů a rozměrů.

Nádrž hranatá k obetonování

Nádrž kulatá k obetonování

Nádrže vhodné do prostředí s výskytem spodní vody. Prostor mezi dvěma plášti je vyplněn betonovou směsí, aby nádrž spodní voda nevynesla napovrch. Zároveň je nádrž možné přejíždět vozidly a jsou dimenzovány na další přídavné zatížení.

Nádrž kulatá dvouplášťová

Nádrž hranatá dvouplášťová

Samonosné nadzemní: Nádrže, které nevyžadují další statické zajištění. Statiku nádrže zajišťuje její konstrukce. Nádrže vyšší než 1m a nádrže hranaté se opásávají ocelovými pásy.

Nádrž kulatá volně stojící

Nádrž hranatá volně stojící

Je pro případ využití starších betonových nebo jiných nádrží k dalšímu používání. Dobrým příkladem je využití starého betonového septiku na retenci dešťové vody. Plastová vložka zajistí vodotěsnost a prodlouží životnost stávající nádrže. Dalším příkladem může být přestavba zastaralé žumpy na efektivnější septik s přepážkami. Do stávající nádrže se vloží vyrobená nádrž požadovaných parametrů a rozměrů včetně přepážek a požadovaného napojení.

Dodací podmínky:

Nádrže se dodávají kompletně jako celek ve smontovaném stavu.

Dopravu lze u nás objednat pro odvoz na místo určení.
Při dlouhodobém skladování u odběratele (2 měsíce a více) je třeba zajistit rovnou podložku a v období letních měsíců zjistit zastínění.
Poskytujeme záruku 24 měsíců od dodání výrobku. A taktéž provádíme veškeré záruční i pozáruční opravy a servis.

Galerie

klikněte pro zvětšení